Bjarke Ingels tasarımı

Totem Raf

Danimarkalı mimarlık ofisi Big-Bjarke Ingels Group tarafından Driade iş birliğiyle tasarlanan Totem Shelf, inovatif çizgisiyle konvansiyonel kitaplık tasarımlarına pratik ve stil sahibi bir alternatif sunuyor. Raflara rahat erişim için döner zemin sistemi üzerinde üretilen yeni nesil kitaplık, multi-fonksiyonel kullanım olanakları yaratarak yaşam alanlarına konfor ve özgürlük katıyor. 

Bjarke Trafından Tasarlandı

BIG'in kurucusu mimar Bjarke Ingels tarafından tasarlanan Totem, binaların tasarım yaklaşımını anımsatan bir totemik kitaplık.

Totem Rafın Tasarımı

Üst üste istiflenmiş ve tüm yapıyı oluşturan 'x' şeklindeki ara parçalarla desteklenen çeşitli boyutlarda sekiz yatay masif meşe raftan oluşuyor. Her raf, küçük depolama için bile mükemmel olan küçük çerçeveler oluşturmak için dört bölüme ayrılmış. Kitaplık, kişinin sürekli takıntılarını ve günlük alışkanlıklarını toplamak için büyülü, açık bir yer olarak tasarlanmış. "Günümüzün zorluklarını aşmak için mimarlığın büyük ölçüde keşfedilmemiş bir alana karlı bir şekilde girebileceğine inanıyoruz. Sıkıcı formların donmuş pragmatizminden ve dijital biçimciliğin naif ütopik fikirlerinden uzaklaşan pragmatik bir ütopik mimari" diye vurguluyor mimari yaklaşımını Bjarke Ingels . ‎

Diyoramalar Oluşturarak Çapraz Olarak Dörde Bölünüyor

Totem Rafı, bir dizi istiflenmiş ciltten oluşan bağımsız bir kitaplık olarak işlev görüyor. Her cilt, kişisel eşyalar için küçük çerçeveler veya diyoramalar oluşturarak çapraz olarak dörde bölünüyor. Merak objelerini, dekoratif ayrıntıları sergilemek için ideal.

Avangart bakışı ve yaratıcılığa olan bağlılığı ile tanınan, bugüne dek Enzo Mari, Philippe Starck, Konstantin Grcic, Ron Arad ve Fredrikson Stallard gibi pek çok yıldız tasarımcı ve stüdyo ile iş birlği yaparak ikonik tasarımlar yaratan Driade, yenilikçi tavrından ödün vermiyor. Sandalye ve kanepelerden masalara ve aydınlatma öğelerine kadar Driade imzası taşıyan her tasarım, markanın geleneksel normları ve sınırları zorladığı birer sanat eseri olma iddiası taşıyor. 

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Koleksiyoner Evi

Ceviz Ağacı

Driade-bookcases-totem-01

Bir dizi istiflenmiş ciltten oluşan bağımsız bir kitaplık olan Totem, kişisel eşyalar için küçük çerçeveler veya diyoramalar oluşturarak çapraz olarak dörde bölünüyor.

TOTEM-Driade-627714-dima40739e4
TOTEM_S
TOTEM_2
TOTEM_1

Yorum Yaz

{{user.tamisim}} {{user.tamisim}}