UIA Dünya Kongresinin 2023 teması

Sürdürülebilir Gelecek

Önümüzdeki yıl  28.si düzenlenen olan UIA World Congress, 2-6 Temmuz 2023 tarihleri arasında Kopenhag'da gerçekleşecek. Kongre, 2030 yılına kadar BM 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne ulaşmak amacıyla mimariyi hayati bir araç olarak tanıtmayı, tartışmayı, yaratmayı ve sergilemeyi hedefliyor.

Sürdürülebilir çözümlerin paylaşılıp en son araştırma sonuçlarının inceleneceği 28. UIA Dünya Kongresi, mimarlığın gezegeni kurtarmak için neler yapabileceği konusunu odağına alan tartışmalar için tarihsel bir dönüm noktası oluşturuyor. Kopenhag'da düzenlenecek olan UIA Dünya Mimarlar Kongresi için kayıtlar 2022 sonbaharında başlayacak. 

"Sustainable Futures – Leave No One Behind / Sürdürülebilir Gelecekler-Kimseyi Geride Bırakma" başlığı altında, inovatif ve sürdürülebilir çözümler keşfetmek ve BM 17 sürdürülebilir hedeflerini mümkün kılmak için inşaat ve planlama topluluklarından mimarlara tüm profesyonelleri bu tartışma platformuna katılmaya davet ediyor. 

2030 yılına kadar hedeflere biraz daha yaklaştıracak olan UIA Dünya Kongresi her üç yılda bir dünyanın her yerinden 10-15 bin katılımcı ile gerçekleştiriliyor. Kongreler, ana konuşmacıları, konferansları ve seminerleri, araştırma sunumlarını, çalışma gezilerini, sergileri, ayrıca halka açık kültürel etkinlikleri ve çok daha fazlasını içeriyor.

Bültene kayıt olmak ve ayrıntılı bilgi için:

https://uia2023cph.org/

kopenhag
Call-for-papers-UIA-2023-CPH

Yorum Yaz

{{user.tamisim}} {{user.tamisim}}