Zaha Hadid Architects Tasarımı

Shenzen Bilim ve Teknoloji Müzesi

Guangming Bilim Şehri içinde yer alacak olan Guangzhou-Shenzhen Teknoloji İnovasyon Koridorunun çekim noktası olmaya aday. Bilim ve teknolojinin gücünü öğrenmek ve insan yaşamı üzerindeki etkilerini göstermek amacıyla müzenin, Çin'deki üniversiteler, okullar ve inovasyon merkezleriyle bağlantılı olarak geliştirilmesi planlanıyor.

Bilim merkezi olarak tanımlanan bir bölgede, Shenzhen'in önde gelen bir inovasyon ve teknoloji merkezi olarak küresel konumunu sergileyecek ve güçlendirecek bir kurum olarak hizmet verecek.

Geniş Alana Sahip Bir Teknoloji Merkezi

Yaklaşık 125.000 m2'lik toplam alana sahip olan müzenin U şeklindeki planı, dış avlusunun etrafında merkezlenmiş galeriler ve eğitim tesisleri dizisi boyunca birbirine bağlı kamusal alanlar, ziyaretçileri sezgisel olarak yönlendirerek, kenti ve parkı müzenin ilham verici sergileriyle birleştiren bir keşif yolculuğu deneyimlemesini sağlıyor.

Zaha Hadid Architects Göre

Zaha Hadid Architects, bu deneyimi sunum yazısında şöyle açıklıyor: "Maksimum uyarlanabilirliği temel tasarım ilkeleri olarak birleştiren her galeri, geometrisi ve oranlarıyla sunduğu mekan algısı, ziyaretçilere her gelişlerinde zengin ve birbirinden farklı bir deneyim sunacak. Bazı galeriler tanıdık ve değişmeden kalabilirken, diğerleri o sırada gösterilen serginin türüne göre değişecek"

 

shenzen
müze

Yorum Yaz

{{user.tamisim}} {{user.tamisim}}