Susie Hodge'den

Mimarlığın Kısa Öyküsü

Mimarlık tarihçisi ve ressam Susie Hodge’un kaleme aldığı, Antik Mısır’dan bugüne mimarlık tarihini 50 önemli yapıyla inceleyen “Mimarlığın Kısa Öyküsü”, Hep Kitap tarafından yayımlandı.

Sanatın Kısa Öyküsü, 50 Art Ideas [50 Sanat Fikri], How to Survive Modern Art [Modern Sanattan Nasıl Sağ Çıkarız?], Why Your Five Year Old Could Not Have Done That: Modern Art Explained [Neden Beş Yaşındaki Çocuğunuz Bunu Yapamadı: Açıklamalı Modern Sanat] ve 50 Art Nouveau Works of Art You Should Know [Bilmeniz Gereken 50 Art Nouveau Eser] gibi çoksatar kitapların yazarı, mimarlık tarihçisi ve ressam Susie Hodge bu kez Mimarlığın Kısa Öyküsü ile okurlarıyla buluşuyor.

Piramitlerden katedrallere, tapınaklardan gökdelenlere ve metro istasyonlarına kadar mimarlık tarihinin 50 önemli yapısını inceleyen Mimarlığın Kısa Öyküsü, bu yapıların kimin tarafından yapıldığını, yapımında hangi malzeme ve tekniklerin kullanıldığını ayrıntısıyla inceliyor. Mimarlığın neden geliştiğini, yeniliklere kimlerin katkıda bulunduğunu ve bu yeniliklerin hangi coğrafyalarda, hangi kültürlerin etkisi altında gerçekleştiğini de ortaya koyan kitap, Antik Mısır’dan bugüne mimarlık tarihine rehber oluyor.

Yeni Proje - 2021-10-04T104011.905

Yorum Yaz

{{user.tamisim}} {{user.tamisim}}