Tasarım

Heykel Tabure

FELS Tabure, tasarımında doğayı, işçiliği ve Berlin'in “ruh halini” birleştiriyor. Alman markası OUT'un tasarımcıları, taştan oyulmuş bir heykel gibi görünen oturma birimi tasarlayarak ahşaba yeni ve renkli bir bakış açısı getiriyor. 

Alman markası OUT, tanıtım metninde taburenin tasarım sürecini şu sözlerle anlatıyor: "Fels, üretim sürecinde özel bir miktar zaman ve hassasiyet gerektiren bir form çalışmasıdır. Heykelde olduğu gibi, çağrışımsal biçime, malzeme yavaş yavaş işlenerek ulaşılıyor." Almanya'da el yapımı olarak üretilen ve doğal kaplamanın yanı sıra farklı renk seçenekleriyle de sunulan taburelerde sürdürülebilir ormancılık yoluyla elde edilen ahşap kullanılıyor. Değerli masif ahşap malzeme, bir heykel yontar gibi adım adım biçimlendirilerek beklenmedik bir bağlamda sunuluyor.

Taburenin farklı açılarında oluşan sayısız kenarların her biri ayrı ayrı elle zımparalanıyor ve doğal seçeneğinin dışında ahşabın damarlı dokusunu gizlemeyen etkileyici renklerle de buluşturuluyor. Fels'in tasarımı, sehpa olarak da kullanılabilen tabureye her açıdan farklı bir karakter kazandırıyor ve dramatik bir ışık ve gölge etkileşimi yaratıyor; farklı açılardan bakıldığında her seferinde yeni bir nesne gibi görünüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Ceviz Ağacı

Kestane Ağacı

fels-stool-out-design_1

Fels'in tasarımı, sehpa olarak da kullanılabilen tabureye her açıdan farklı bir karakter kazandırıyor ve dramatik bir ışık ve gölge etkileşimi yaratıyor; farklı açılardan bakıldığında her seferinde yeni bir nesne gibi görünüyor.

fels-stool-out-design_2
fels-stool-out-design_3

Yorum Yaz

{{user.tamisim}} {{user.tamisim}}