Salt Point Tepelerinde

Geometrik Bir Eklenti

New York'ta, Salt Point bölgesinin yeşil tepelerinden birinde Çinli sanatçi ve aktivist Ai Weiwei ile New Yorklu mimarlık stüdyosu Readymade'in kurucusu Suchi Reddy, var olan bir hafta sonu evine eklemlenen açılı geometrisi olan bir yapı tasarladı.

Altıgen biçimindeki ek yapının evin formunu dinamik ve ayırt edici bir şekilde tamamlaması amaçlanmış. Malzemesi ve keskin yüzeylerle arazi üzerinde daha önce var olan Artfarm galerisine gönderme yapan metalle çerçevelenmiş dış cephe, aynı zamanda yapının uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Yalın bir mekan organizasyonuna sahip olan yapının merkezinde iki yatak odası ve bir yaşam alanı oluşturulmuş. İç mekanda beyaz duvarlar, dikkatlerin sergilenen sanat eserlerine odaklanmasını sağlarken, yapının büyük pencereleri doğayı iç mekan ile buluşturuyor. Reddy bu tasarım tercihlerini “Müşterinin özel koleksiyonuna ait sanat eseri ve mobilyalar için nötr ve aydınlık ortam sağlamak amacıyla minimal bir malzeme paleti kullandık,” diye açıklıyor.

Weiwei ve Reddy’nin sanata benzer yaklaşımları ve şiire olan ilgileri, bu iş birliğini keyifli kılmış. Minimalist yaklaşımı; mekansal tasarımda işlevsellik yönü ile ama aynı zamanda bir sanat formu olarak ele almak, tasarım sürecinin ve müşterinin ihtiyaçlarına uygun olan çözümleri belirlemenin anahtarı olmuş.

Yeni Proje (27)

Yorum Yaz

{{user.tamisim}} {{user.tamisim}}