Hollywood'dan Esinlenen

Geleceğin Ofisi

Çinli mimarlık stüdyosu MAD Architects, Hollywood'da küresel bir eğlence şirketi için füniküler raylı sistem de içeren The Star ofis bloğunu tasarladı. Hollywood'un kalbinde 6061 Sunset Bulvarı'ndaki bir arazide yapılması planlanan, yassılaştırılmış küre biçimindeki 22 katlı yapı Hollywood'un silüetini dönüştürmeyi amaçlıyor.

MAD Architects'in kurucularından Ma Yansong, bu yeni projenin uzun yıllar boyunca kültür ve yaratıcılık merkezi olmuş Hollywood'un yeni ikonik simgesi olarak  insanların ilhamını ve yaratıcılığını beslemeye devam edeceğini söylüyor. Ofis bloğu yine eğrisel formlara sahip Hollywood Dağı'ndaki Griffith Gözlemevi, Capitol Records binası, Hollywood Bowl ve Cinerama Dome gibi yapıların devamı niteliğinde. Binanın 10. ve 17. katlarında Los Angeles merkezli SALT Peyzaj Mimarları'nın tasarladığı açık hava terasları veya 'gökyüzü bahçeleri' de planlanmış.  

Restoran, etkinlik alanı ve seyir terası içeren çatı katına, yassılaştırılmış küre biçimindeki binayı saran kavisli raylar üzerinde çalışacak kablolu füniküler sistemiyle erişilecek. Açık alanları, peyzajlı zemin kat terasları ile Covid sonrası yaşam için özel olarak tasarlanan bina, 2026 yılında tamamlandığında Los Angeles'taki ilk WELL sertifikalı bina olacak.

Çin'in en tanınmış mimarlık stüdyolarından biri olan MAD Architects, 2004 yılında Yansong tarafından Pekin'de kuruldu. Los Angeles, New York ve Roma'da ofisleri bulunan firmanın

geçen yıl tamamladığı diğer projeler arasında bulut benzeri bir bilim müzesi ve kırmızı çatı oyun alanına sahip bir anaokulu yer alıyor.

Yeni Proje - 2021-11-29T155254.560

Yorum Yaz

{{user.tamisim}} {{user.tamisim}}