Eklektik ve Renkli Vurgular

Muskoka Evi

Toronto kökenli mimarlık stüdyosu Ali Budd Interiors, eski bir ahşap evi, güneş odası, vintage kilimler ve Andy Warhol'un sanat eserleriyle bütünleştirerek konforlu bir Kanada tatil evine dönüştürmüş.

Evin sahipleri sanat koleksiyoncusu olduğu için ailenin doğanın tadını çıkarabileceği ideal bir alan tasarlamakla kalmayıp adeta bir sanat galerisi yaratmış. Kır evinin her odasında, "iç-dış mekan" yaşam tarzına dayanıklı olan pratik ama şık görünümlü seçilmiş. Ontario'nun sert iklimi ve ailenin yaşamını paylaşacağı olası birçok ziyaretçiyi de göz önünde bulunduran stüdyo, aşınmaya ve yıpranmaya dayanıklı malzeme seçmeye özen göstermiş. Ahşap ev havasını, cazibesini bozmadan Ali Budd Interiors tasarımı mobilyaları farklı dokularla birleştirerek, siyah vurguların da eklentisiyle çağdaş bir görünüm kazandırmış.  

Muhteşem Tasarımıyla Dikkat Çekici

Kır evinin ana oturma odasında nötr renkli koltuklar, beyaz kanepe, pelüş kürklü puflar, Corian yüzeyli beyaz meşe sehpa ile tamamlanmış. Kır evinde perdeli sundurma olan oda, yemek alanıyla bağlantılı açık plan desenli Fas puflarıyla renklendirilmiş bir oturma odası işlevi görüyor. Yemek alanı Andy Warhol'un ikonik Campbell Soup eseriyle tamamlanırken, siyah beyaz sandalyeler de monokrom masanın etrafında yerini almış.

Panoramik Pencereler

Panoramik pencereler, kavisli gri bir koltukta uzanan kişilere dışarıda olma hissi veriyor; evin her yerinde beyaz ve minimal zemine eklektik ve renkli vurgular, farklı yüzeyler ve tekstillerle hareket kazandırılmış. Yenilenmiş siyah beyaz mutfak monokrom temasıyla, kır evinin belki de en sade ve modern alanı. Açıkta kalan doğal kirişler, mutfağın eski ahşap evden kalan tek ipucu. Douglas Copeland'ın orijinal bir sanat eseri, merdivenlerdeki ahşap kirişlerin arasına yerleştirilirken parlak renkleri, üzerinde asılı olduğu düz beyaz duvarları dengelemiş.

Ana yatak odasında üst katta, Amerikan marka CB2'den siyah dokuma bir yatak ahşap evin genel monokrom temasını sürdürürken, Kelly Wearstler'in kıvrımlı Graffito baskılı yastıkları odanın temiz çizgilerini yumuşatmış.

Fotoğraflar : Ali Budd Interiors

Bunlar da ilginizi çekebilir

1

Toronto kökenli mimarlık stüdyosu Ali Budd Interiors, eski bir ahşap evi, güneş odası, vintage kilimler ve Andy Warhol'un sanat eserleriyle bütünleştirerek konforlu bir Kanada tatil evine dönüştürmüş.

Açıkta kalan doğal kirişler, mutfağın eski ahşap evden kalan tek ipucu. Douglas Copeland'ın orijinal bir sanat eseri, merdivenlerdeki ahşap kirişlerin arasına yerleştirilirken parlak renkleri, üzerinde asılı olduğu düz beyaz duvarları dengelemiş. 

Yorum Yaz

{{user.tamisim}} {{user.tamisim}}