Los Angeles'ın ikonik mağazasında

Kaykay Pisti

Bir zamanların ikonik plak mağazası Tower Records'a ev sahipliği yapan binada yer alan Supreme'in Los Angeles amiral mağazasında  perakende satış ve bir kaykay pisti bir araya geldi. 790 metrekarelik mağazanın iç mekan tasarımı, Londra'daki iç mekan stüdyoları Brinkworth ve The Wilson Brothers ile New Yorklu mimar Neil Logan'ın iş birliğiyle gerçekleştirildi.

 

Kaykaycılara hitap eden bir Manhattan sokak giyim markası olan Supreme, bir kaykay pisti için New Mexico kökenli bir girişimci olan SIMPARCH'tan Steve Badgett ile iş birliği yaptı. SIMPARCH daha önce Supreme'nin bir önceki mağazasında yer fıstığı biçiminde olanı dahil,  dört kaykay pisti inşa etmişti. "Bu yerde üzerinde çalışabileceğimiz çok daha büyük bir alanımız vardı. Bu nedenle son şekli belirlemek için Supreme'in deneyimli havuz patencilerinin yönlendirdiği tasarım süreci, daha fazla zaman aldı." diyen Badgett, önceki kaykay pistlerinden farklı olarak büyük boyutu ve yapısal karmaşıklığıyla çok daha zor bir proje olduğunu vurguluyor. 

Yonca yapraklı kaykay pisti

Yonca yapraklı yontulmuş ahşap kaykay pisti,  üç derinliğe ve daha koyu bir kenarla çevrelenmiş soluk bir yüzeye sahip. Proje ekibinde yer alan mühendislerden Paul Endres, güverte yapısından sarkması için pistin yakınındaki herhangi bir sütunu nasıl ortadan kaldıracağını hesaplayarak yalın, akıcı ve estetikten ödün vermeden organik pist formunun kesintisiz olarak her açıdan görülebilmesini sağlamış.

Beton üzerine kumtaşı banklar

Üçgen sütunlar arasındaki vitrin pencereleri sokağın köşesini sararak satış alanını vitrine çeviriyor. İçeride, çelik kafes kirişler orijinal çatıyı yükseltiyor ve aydınlatılmış bir iç mekan için alanı çatı pencereleriyle açıyor. Işık, mağazanın uzak tarafında asılı duran kaykay çanağının yükseltilmiş, ahşap tabanından yansır. Patencilerin bulanık yansımasını sağlamak için kasenin etrafına metal bir duvar yerleştirildi. Duvarda ayrıca Nate Lowman'ın pürüzlü bir kara delik sanat eseri de bulunuyor.

Beyaz ve gri renk paleti

Ana katta, giysi rafları ve ürün teşhirleri iki duvarı çevreliyor. Santa Monica Sand Gaps adlı bir LA kaykay alanına atıfta bulunmak için cilalı beton zemin üzerine kumtaşı banklar yerleştirilmiş.  Ayrılmış beyaz ve gri malzeme paleti, renk ve doku için sanat enstalasyonlarına saygı duyar. Mark Gonzales imzalı tam boyutlu bir F1 arabası  odanın ortasına park edilmişti ve bir duvara Josh Smith imzalı renkli bir ölüm meleği duvar resmi asılmıştı.

Mağazada kaykay konsepti, özelliği ülke çapındaki konumlara yerleştirmek için diğer mimarlarla birlikte çalışan Supreme için bir imza haline geldi - Brooklyn mağazasında Neil Logan Architect tarafından tasarlanan ayaklı platform ve SIMPARCH'ın  yükseltilmiş yankılanan çanağı gibi yenilenmiş San Francisco mağazasında.

PROJE KÜNYESİ

Mimari: Brinkworth, The Wilson Brothers, Neil Logan

Tasarım: SIMPARCH'tan Steve Badgett

Mühendislik: Paul Endres

Üretim: Steve Badget, Chris Vorhees, Clay Mahn

Bilgisayar Modelleme: Peter Eng

Fotoğraflar: Blaine Davis

Bunlarda ilginizi çekebilir: Ekmek Ağacı

supreme-skate-bowl-store-los-angeles_dezeen_2364_col_0-1704x1136

Yonca yapraklı yontulmuş ahşap kaykay pisti, üç derinliğe ve daha koyu bir kenarla çevrelenmiş soluk bir yüzeye sahip.

supreme-skate-bowl-store-los-angeles_dezeen_2364_col_1-1704x1136
supreme-skate-bowl-store-los-angeles_dezeen_2364_col_2-1704x1141

Yorum Yaz

{{user.tamisim}} {{user.tamisim}}